PS Vita’ya Final Fantasy Geliştirilmek İsteniyor

Tarih Eki 13 2012 - 2:07pm - Skaty
1008

PSP’deki Final Fantasy oyunlarının arkasındaki isim Hajima Tabata, PS Vita ile ilgilendiğini ve onun için oyun hazırlamak istediğini açıkladı. Tabata, FF7: Crisis Core, FF: Type Zero yapımlarında görev almıştı ve bu oyunlar PSP için çıkmış FF oyunları arasında en başarılıları olanları.

Gerisini Tabata’nın kendisinden duyalım:

PS Vita, bende son derece iyi bir donanım izlemini bıraktı. PSP için Final Fantasy oyunlarını geliştirirken hep daha büyük bir cihaz için oyun yapma fikrim vardı. Oyun yapımı için endişe duymuyorum çünkü PS Vita’dan başka bu kadar geniş, yoğun ve parlak görüntüyü birleştirip yüksek kalitede işleyebilme kapasitesine bir cihaz yok.

 

Geliştirici istekli, oyuncular da istekli bu durumda Square Enix’in oyun için yeşil ışık yakmamasına bir engel yok. Siz ne düşünüyorsunuz, Vita’da bu kalitede bir Final Fantasy oyunu harika olmaz mıydı ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Okan

  Çok doğru bu oyun psvitada mukemmel olur.

 • eren eryurekli

  Şu ana kadar çıkmaması bir hata zaten, örneğin Dissidia’nın yeni bir versiyonuna sonuna kadar destek veriyorum, ya da Crsis Core tarzı hikaye bazlı bir FF’e. Çıksın yeter ki :)

 • Yasar67341

  Bir arkadas ps vita hakkinda bilgi verbilirmi Yasar67341@hotmail.com facebokk adresim 

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Aradığın her sorunun cevabı burada ve forumda var, biraz kategorileri okursan aklındaki sorulara cevap bulabilirsin.

  • Magandalar18

   paran kısıtlı ise  hayatının hatasını yaparsın vita wifi aldım 700 lira harcadım hala oyun oynuyamıyorum oyunlar ortalama 100 lira

 • Aa

  ps vitayı yurt dışından aldım Türkiye’dekine nazaran çok komik bir fiyata.. Ps vita pahalı değil Türkiye şartlarında bile sunduklarını hesaba katarsak.. Oyunlar için biraz pahalı diyebilerim taşınabilir bir cihaz için biraz hafiften azcık tuzlu…

  Fakat o memory cardlar bunun mantıklı bir açıklaması yok. Ps vitayla adam gibi takılmak istiyorsan (ve benim gibi zırt pırt kart değiştirmekten hoşlanmıyorsan ) 32gb allahın emri ve TR’deki fiyatı 200 amazondanda 80+$ alabilirsin 32gblık ve şunuda söyliyim 3 tane 32gblık hafıza kartı fiyatına bir tane ps vita wifi alabiliyorsun o derece saçma bir durumda..

  Hp’nin yazıcı/kartuş stratejisi gibi bir şey bu sanırım.Gel gelelim cihaz 10 numara yapıcak bişey yok katlanıcaz tüm bu saçmalıklara..