PS4 Remote Play Sadece Yerel Ağ’da Mı Mümkün Olacak ?

Tarih Haz 24 2013 - 5:40pm - Skaty
2450

ps vita ps4 remote play

PS4 ve PS Vita Remote Play ortaklığı hakkında birçok bilgi edindik ancak çok önemli bir soru belirsiz kalmıştı. Remote Play sistemi PS3’de olduğu gibi sadece yerel ağ üzerinden mi kullanılabilecek yoksa istediğimiz herhangi bir noktadan mı ? Yoshida bu sorunun cevabını dolaylı olarak da olsa vermiş oldu, istihbarat yine Twitter.

Yoshida: “İnternet bağlantının kalitesine bağlı…”

Remote Play’in dışarıda da kullanılıp kullanılamayacağı sorusuna Yoshidaİnternet bağlantının kalitesine bağlı… şeklinde yanıt verdi. Yani yeterli hızda bir internet bağlantısı ile bunun mümkün anlamını çıkarabiliriz.

PS4 Oyunları PS Vita’ya 960×544 çözünürlüğüne dönüştürülerek aktarılacak, bunun için ne hızda bir bağlantı gücü gerekir şimdilik kestirmek güç ancak standart 8 mbps yeterli olacaktır.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • http://omrkcmn.tumblr.com/ lextor

  Gaikaiyi satin almalarinin nedeni hem remoteplay icin hemde diger konsol oyunlarini onlive uygulamasi gibi yalnizca net uzerinden yapmak icindi.Yani biz oyunu satin alip ps4 u acik biraktigimizda asla ps4 uzerinden baska yerden oynama olmayacaktir yani sadece biz baglandigimizda oyunun ps4 te oldugu kontrolu yapilacak tesetten gecincede gaikai uzerinde bulunan oyunu stream edebilecegiz cunku bu turlu olmazsa donwload hizimiz kadar upload hizimizda onemli olurdu upload bakimindan ulkemizberbat durumda iyiki gaikai ve yalnizca download hizi yetiyor :D

  Kazumatr olarak kardesimin hesabindan yaziyorum..

 • Kaan Özgül

  ps vitada bence oyun çeşitliliğinin ötesinde sonynin herşeye koyduğu kısıtlamalar var

 • cloudcaelum

  Bizim ülkede fos çıkar gibi, dünyanın en pahalı interneti aynı zamanda en yavaş olma özelliği mevcut, hârika…

 • asd

  Burda asıl mesele download veya upload hızlarından cok pingin düşük olması özelliklede cep telefonunuz üzerinden hotspot ile oynuyorsanız gerçektende işiniz zor hem bağlantı hızınız çok değişken hemde pinginiz yüksek olacaktır. Pendikte 10mb yi gördüm 50 ping ile sürekli böyle bir hız yakalanabilirse evet oynamak belki mümkün olabilir ama otobüsün içerisinde seeyehat ederken bu bağlantı çok fazla değişim gösterecektir.Sürekli kopmalar yaşacaksınızdır ki buda zaten bıktırıcaktır.
  Antalyada tatildeyken soul sacrificeı cep telefonu üzerinden online oynayabiliyordum ama aynı şey RP için mümkün olurmu sanmıyorum… Bakalım bir gelsin Turkcell turbo ile s4te 15mbleri gördüğümü biliyorum belki bir şansımız olur güzel bağlantı yakaladığımız bir yerde oturur oynarız ama seyehat halindeyken hiç sanmıyorum… :)

  • Kazumatr

   Ben pendikte oturuyorum zaten internet hiziniz yuksek ise ona cok yakin degerler aliyorsunuz.16 mb fibernet kullanilirsa hicbi sorun yasanmaz.

   • asd

    su an 50mb fiber kullanıyorum evimde evet evde fiber ile hiçbir sorun yaşanmaz fakat evdeysem veya arkın evindeysem zaten bu teknolojinin benim için pek bir anlamı kalmıyor.. Kişiden kişiye değişir o ayrı benim için internet üzerinden dışarıda ps oyunlarını oynayabilirmiyim önemli olan bu.. Bu bahsettiğim şeyde yukarıda anlattığım şeyler yüzünden biraz zor gözüküyor özelliklede seyahat halindeyken…