PSN TR’e YouTube APP İçin Toplu Mail Gönderiyoruz (Sony’den Cevap Geldi)

Tarih Tem 6 2012 - 12:55am - Skaty
1796
Güncelleme: 08 Temmuz 2012

Görünüşe göre resmi sitede verilen PSN destek mail adresi çalışmıyor. Bunun üzerine ek olarak bir tane de bilgi@eu.sony.com email adresine gönderiyoruz arkadaşlar. Resmi bir sitede verilen mail adresi nasıl çalışmaz o da başka bir Sony klasiği olmuş.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi YouTube uygulaması TR PSN‘de kullanıma sunulmadı. Sony topu Google’ye atıyor fakat bunun gerçekleşmesi için ortada bir süreç söz konusuysa, bu süreci hızlandırmak da Sony Türkiye ve bizim elimizdedir. İlgili bölüme herkes mail atarsa belki dikkatlerini çekeriz ve süreci hızlandırmış oluruz. Ben elimden geldiğince bir metin hazırladım, önerilerinize göre düzenleyebiliriz.

Mailin gönderileceği adresler: networksupport@tr.playstation.com,bilgi@eu.sony.com

Maili içeriğini kendiniz yazabilir ya da aşağıdaki metni aynen iletebilirsiniz.

PlayStation Türkiye Ekibine.

Aşağıda bağlantısını verdiğim tanıtım sayfanızda YouTube uygulamasının kullanıma sunulduğu yazıyor ancak PlayStation Network Türkiye hesaplarımızdan YouTube uygulamasını PS Vita’mıza indiremiyor ve haliyle reklamı yapılan bu hizmetten faydalanamıyoruz.

Anlaşıldığı üzere PS Vita YouTube uygulaması ülkemizde kullanıma sunulmamıştır. Bu durumda resmi PlayStation sitesinde yapılan tanıtım tüketiciyi yanıltmaktadır. Tüketici haklarının 4077 numaralı yasanın 16 maddesine göre “Reklam veren, ticari reklam veya ilanda yer alan somut iddiaları ispatla yükümlüdür.” Görüldüğü gibi PS Vita kullanıcıları mağdur durumdadır. YouTube uygulamasının Türkiye’de bir an önce hizmete alınması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederiz.

İlgili tanıtım bağlantısı: http://tr.playstation.com/weekendessentials/

PSVitaTurkiye.com forumlarıdan Uncharted‘e YouTube uygulaması ile ilgili bir cevap gelmiş, aşağıdan okuyabilirsiniz. Forum başlığı ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Değerli Sony Dostu,

Mesajınız ve Sony ürünlerine olan ilginiz için teşekkür ederiz.

YouTube’un PS Vita uygulamasının Türkiye’de olmamasının sebebi Türkiye’nin Google’ın resmi olarak YouTube servisi verdiği ülkelerden biri olmamasıdır. Biz Sony olarak İlerleyen zamanlarda bu uygulamanın kullanılabilmesi için girişimlerimizi sürdürmekteyiz.

Bilgilerinize arz ederiz.

Sony Eurasia Müşteri Hizmetleri

444 SONY/444 7669

 

Durumu tanıdıklarınıza da bildirin ve ayrıca mail gönderenler birde anketi işaretlerse kaç mail gönderildiğini sayabiliriz.

PSN Türkiye'ye Mail Gönderdim

 • Evet (100%, 76 Votes)

Total Voters: 76

Loading ... Loading ...
Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Nabunagasa

  Burada önemli olan ne zaman geldiği veya gelmediği benim için önemli değil önemli olan türkiyede hep böyle olması canımı sıkıyor ya hem satıyorlar sonrasında hep geride bırakıyorlar ayıp ya satarken neysen sonrada aynı ol sony 

 • ömer

  Mustafa yiğitin açıklamasını okudunuzmu????

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Evet Ömer.

   • ömer

    Hımm özür dilerim yukarıda zaten yazmışşsınız :) neyse gönderdim inşallah bir sonuç alırız :)

 • hharun

  allah rızası için cevap olarka şunu atarmısınız!
  google android yada iphone ios işletim sisteminde nasıl oluyor!!11!!
  bu nasıl bir bağnazlık nasıl aymazlık terbiyesizlik sony’nin yaptığı alanen affedersiniz ibneliktir yan yattı çamura battı olayıdır. bu nasıl sorumsuzluk anlamıyorum al tarafı youtube uygulaması o bile böyle açma sapan nedenlere kaldıysa boku yedik

 • psn Magduru

  ben japan psn kullaniyorum.mus3-4 uygulama vad gozukuyor,inditiyorsun senin ulkeni kapsamiyor degil.yani sony her ulkede bunu yapiyor