Metal Gear Solid HD Paketine Peace Walker Dahil Değil

Tarih Oca 9 2012 - 12:30am - Skaty
1460

Metal Gear Solid: HD Collection PS Vita’ya Geliyor !

Metal Gear Solid HD Collection setinin PS Vita’ya da çıkacağını ilk olarak Hideo Kojima duyurmuştu. Bu güzel habere tam sevinecekken, Shuhei Yoshida’dan, bu pakete Peace Walker oyununun dahil olmadığını öğrendik.

Konami’nin bu kararı almasında etkili olan şeyi tahmin etmek güç değil, etken tabii ki para ! MGS: Peace Walker PSP oyunu, PSN’den Vita’ya özel olarak zaten satışa sunulacağı için Konami, oyunu tekrar bu pakete koyma gereği duymamış.

MGS’nin efsane geliştiricilerinden Shuhei Yoshida, bu bilgiyi Twitter hesabından şu cümlelerle paylaştı.

“Bildiğim kadarıyla, Peace Walker PS Vita’ya uyarlanmayacak. Vita için MGS:2 ve MGS:3 oyunları uyarlanıyor. Peace Walker’ı PSN’den indirebilirsiniz. Çift analog ve Vita’nın OLED ekranıyla daha iyi bir deneyim olacaktır.

 

Bu set (HD Collection) PS3 ve xBox platformlarına da çıkacak. Setin fiyatı henüz açıklanmadı ancak büyük olasılıkla tüm platformlarda aynı fiyata satılacaktır. Herkesle aynı fiyatı ödeyip, Vita’da eksik oyun almak içime hiç sinmedi. Konami, bu setle birlikte, Vita sahiplerine MGS: Peace Walker‘ın ücretsiz PSN indirme kodunu da eklemeyi düşünmesi gerekiyor. Konami gibi büyük bir oyun yapımcısına da bu yakışır !

Oyunun 2012’nin sonlarına doğru çıkması planlanıyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Selcuk25

    Hd collection a koymadıkları gibi tr psnde de peace walker yok.En yakın zamanda peace walker hd edition vitaya gelmeli en azından psn store a psp versiyonu konmalı.