Spelunky (Ön İnceleme)

Tarih Eyl 1 2013 - 12:24am - UMBUT
1514


Kamçılı adam ufaldı ufaldı ve Vitamızda yerini aldı. Mossmouth ‘un neşeli çalışmasının sonucu bizi dev bir macera bekliyor. Maceramızda bizi zorlayacak bir çok tuzak , ve düşman yeralmakta. Örümcekler , akrepler , yılanlar bizi zorlayan düşmanlar.Büyük maceranın içerisindeyse yalnız değiliz elbetteki. Küçük bir kız, bir arkeolog ve arap hacı yanımızda bizi zorluklara karşı destekleyecek :)


Orjinal oyunun 2008 versiyonu ile şuanki versiyonu arasında piksel ve görsel olarak biraz daha iyileştirme var.Bunun yanında yeni grafikler,müzikler,bölümler,canavarlar,ekipmanlar,tuzaklar ve sırlar gizli yerler bulunmakta. Ayrıca kontroller ise daha yumuşatılmış. ( nasıl oluyorsa :) )


Oyunun güzel yanlarından birisi ise aynı anda arkadaşlarımızla aynı bölümde düşmanları geçmek için takım arkadaşı olarak savaşabiiyoruz. Bu da oynanabilirliği arttırıyor.Deathmatch modunda ise oyunda artırılmış yapay zekaya sahip düşmanlara karşı Bomberman tarzı bir savaşa girebiliyoruz. Bununla beraber oyunun 3 adet IGF ödülünü de kaptığını belirtelim.


Oyunun adventure bölümüne başladığımızda tek oynayıcılı olarak çıkışa ulaşmak amacındayız. Bunun için kamçılı adamımız kamçısıyla düşmanları öldürebiliyor,üzerlerine zıplayarak da öldürebiliyor.Ayrıca çevrede bulduğu elbombalarını etrafa , sağa sola fırlatıp yine etkili bir şekilde tahrip edebiliyor. US PSN Store ‘da 14,99 USD iken Plus kullanıcıları 3 dolarlık bir indirimle 11,99 dolara oyuna sahip olabiliyor. Demosu 112 MB yer tutan bu şirin oyun için fiyatın biraz yüksek olduğunu düşünüyorum fakat demosunu deneyebilirsiniz ;)

İyi oyunlar.