Sony: “Fiyat İndirimi İçin Henüz Çok Erken.”

Tarih Haz 7 2012 - 1:00am - Skaty
1496

Birçok kişi E3 2012‘de Sony’nin Vita’ya ağırlık vereceğini düşünüyordu ve belki de bir indirim haberinin gelebileceğini umut ediyordu. Ancak her ikisi de gerçekleşmedi, sunumda Vita’ya ayrılan süre yeterli bulunmadı ve beklenen fiyat indirimi de gerçekleşmedi.

Sony’nin son el konsolu PS Vita, çıktığı günden beri fiyatıyla eleştiri konusu olmaktan kurtulamadı ve birçok kullanıcı 3DS’de olduğu gibi; Vita almak için bir indirim haberini beklemeye koyuldu. Görünüşe göre bekleyiş henüz bitmeyecek.

PS Vita’nın fiyatı ile ilgili olarak Shuhei Yoshida, “Mevcut sistemin fiyatının iyi olduğunu düşünüyoruz ve şu an için önceliğimiz potansiyel oyun ve hizmetleri arşivini genişletmek.” şeklinde konuştu.

Sonuç olarak Sony yakın bir zaman için indirim planlarının olmadığını tekrar vurgulamış oldu. Eğer Vita almak için indirim haberini bekliyorsanız yılbaşına kadar bir gelişme olmayacaktır. Yılbaşında da Vita satışarı AC3: Liberation ve Call of Duty gibi oyunlarla destekleneceği için yine o zaman da indirim olmama ihtimali yüksek.

Vita’da bir indirim olabilmesi için, Sony’nin oyunlardan ve hizmetlerinden para kazanmaya başlaması gerekiyor. Şu an için Vita oyunlarından elde edilen kar, donanımdan elde edilen kar payından feragat ettirebilecek seviyede olmasa gerek ki, Sony bir indirime yanaşmak istemiyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Junos Toure

  Bı konsola indirim şart! Sony, kendine özgü hafıza kartı saçmalığı ile fiyatı iyi denilebilecek seviyede çıkış yapan Vita yı kendi baltaladı. Sen insanları yoluncak tavuk gibi görmeye devam et sony.

  • Arda

   Sony en doğrusunu yaptı. Normal Micro sd kartlar vitanın oyunlarını çalıştırmıyor. Çünkü okuma ve yazma hızı çok değil.

   • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

    Sorun, kendi medyasını kullanması değil onlara biçtiği fiyat aslında. Bu kadar fiyat farkı oluşturacak kadar üstün bir teknoloji değil Vita kartları. Kopyalama hız testleri bunu gösteriyor.

 • Levent

  fiatının çok yüksek oldugunun kanatindeyim sonuçta gençlige ve çocuklara  hitap eden bir ürün oldugunu unutmamalı…