Sony PS3-Vita Cross Platform Özellikleri (Yeni RemotePlay Oyunları Duyuruldu)

Tarih Haz 5 2012 - 5:50pm - Skaty
2216

Sony PS3-Vita cross-platform özelliklerini detaylandırdı.

Cross-Play

Cross-Play özelliği farklı Vita ve PS3 kullanıcıları bir araya getiriyor ve oyunlarda kapışmalarına olanak sağlıyor. Kullanılabildiği örnek oyunlar: Hustle Kings, MotorStorm, Wipeout, Street Fighter x Tekken ve PlayStation All-Stars Battle Royale.

Cross-Controller

Bu özellike sayesinde Vita’yı PS3 kontrolleri gibi kullabiliyoruz. Örnek oyunlar: Marvel vs Capcom 3 (PS3/Vita) ve  LittleBigPlanet2 (PS3).

Cross-Save

Bulut teknolojisi ile bir konsolda başladığınız oyuna diğer konsolda devam edebilmenizi sağlayan, kayıt transfer özelliği. Kullanılabildiği örnek oyunlar: BlazBlue Continuum Shift Extend, MLB12 The Show, MotorStorm RC,  Sly Cooper Thives in Time, Sound Shapes ve PlayStation All-Stars Battle Royale.

Cross-Goods

Satın alınan DLC’ler her iki konsolda da kullanılabilir, böylece iki kez ücret ödemek gerekmez. Kullanılabildiği örnek oyunlar: Ultimate Marvel vs Capcom 3, MLB12 The Show, Hustle Kings, MotorStorm RC, and ModNation Racers, Street Fighter x Tekken, Assassin’s Creed III/Liberation, Sound Shapes, LittleBigPlanet 2 ve PlayStation All-Stars Battle Royale.

Remote-Play

PS3 oyunlarını PS Vita’da oynamamıza olanak sağlayan özellik. Desteklediği oyunlar: BlazBlue, BlazBlue Continuum Shift ve yakında kullanılabilir olacak oyunlar ICO, God of War, God of War II ve Shadow of the Colossus.

 

Eğer PS3’ünüzde Custom Firmware kullanıyorsanız tüm PS3 oyunlarını Vita’da oynayabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da