Sony: “PSP’deki Oyun Sıkıntısı PS Vita’da Yaşanmayacak”

Tarih Şub 27 2012 - 5:05am - Skaty
1432

Shuhei Yoshida, PSP’nin birinci parti oyunlarında yaşanan sıkıntıyı açıklıyor ve aynı hatanın PlayStation Vita’da yaşanmayacağı sözünü veriyor.

Shuhei Yoshida:

O dönemde PS3’e hazırlanıyorduk, bu yüzden PSP için düşündüğümüz birçok projeyi PS3’e kaydırmak durumunda kaldık. Çünkü PS2 oyuncularını PS3’e taşımak büyük ve zorlu bir adımdı.

Bu noktada üçüncü parti stüdyolarının boşlukları dolduracağını umduk, ancak onlar da aynı durumla yüzleşiyordu; oyunlarını yeni konsollara uyarlamakla.

 

Shuhei Yoshida, IndustryGamers’a verdiği röportajında Vita için oyun desteği sözü vermekle birlikte bir bakıma da PSP’nin oyun konusunda başarısız oluşunu itiraf ediyor ve sorumluluğu üstleniyor. Aslında bu, her firmanın yeni bir ürünü pazara sunarken uyguladığı bir strateji. Apple, yeni iPhone modelini tanıtırken bir yıl önce ne kadar hızlı oluşuyla övündüğü eski modeli, artık yavaş olmakla itham etmiyor mu her seferinde ?

PlayStation 4 dedikodularının artmaya başladığı bu dönemde, aynı durumun PS Vita’nın da başına gelmemesini ve Sony’nin ileride yine aynı bahaneyi kullanmamasını umuyoruz.

Röportajın tamamına buradan (ingilizce) ulaşabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da