Sony, Toplam PS Vita Satış Rakamlarını Açıkladı

Tarih May 10 2012 - 3:29pm - Skaty
968

Geçtiğimiz saatlerde gelen Sony finansal raporlarında Playstation Vita adına bir bilgi yer almıyordu. Ancak Sony CEO’su Kaz Hirai, sunumda Playstation Vita satışlarını detaylandırdı.

Sunumda belirtilenlere göre Sony’nin yeni el konsolu Playstation Vita, çıkışından 31 Mart’a kadar olan süreçte dünya çapında 1.8 milyon sattı. Playstation Vita’nın başlangıcı adına “Bence iyi bir başlangıç yaptık.” sözünü söyleyen Hirai, “Bir oyun platformu için yazılım, başarının anahtarı konumunda. Biz de PS Vita’nın başarısı için yazılım tarafımızı güçlendireceğiz.” cümleleriyle birlikte oyun konusunda sıkıntı yaşayan Vita kullanıcılarına seslendi.

Konuşmasının devamında Kaz Hirai, “Şu an için Vita konusunda bir ümitsizliğimiz yok. Bizim için de, oyun sektörü için de çok önemli bir platform. Vita gelecek için yenilikler vaad etmeye devam ediyor.” sözlerini söyledi.

Kaynak: BSC

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • gQx2

    Herkesin duymak istediğini söylemiş Hirai :) Laf değil iş bekliyoruz.

  • falan filan

    hahahaha hirai bayılıyom sana ya sinirden gülüom yaaaaaaaaaaaaaaa 1.8 milyon satmışsın nintendo normal satışlarda 24 haftada ulaşıo o rakama sadece 3DS de
    ps vita ön siparişler ve 6 7 ayda anca ulaşıyor ve ps vita 10.000civarı gecerken haftada 3DS en az 50.000 napalım beyin bedava sen bu fiyata bu kadar satarsın düşürmüyo ki keçi işte yha bi düşür şunu 3DS fiyatı civarı olsun 3ds yi kat kat geçer