Sony: Wii U teknolojisi “PS3 ve Vita’nın çok kolay yapabildiği bir şey”

Tarih Eyl 22 2012 - 9:42pm - avatar78
2100

PS3 ve Vita zaten aynı şeyi yapabiliyorken neden Wii U alasınız ki? Bu soru Sony’nin, Nintendo’nun Wii U’yu çıkartmaya hazırlanırken kullandığı saldırı hattı.

“Playstation hayranlarımıza sürekli, Wii U’nun Vita ve PS3’ün zaten yapabildiği bir şeyi sunduğunu söylüyoruz. Bu,  Sony’nin istediği bir oyunu seçip ona dokunmatik kontrol konseptini ekleyebileceği anlamına geliyor.” diyor John Koller Engadget’a.

 “Olay içeriğe bağlı. Bunun bir güç gösterisi olmadığından emin olmalıyız. Bize düşen, oyuncunun doğru tecrübeyi alması; ki en önemli bir şey de bu. Odak noktamızı yakında belirleyeceğiz, ama bu teknoloji kesinlikle bunun içinde var.”

“Yüksek bir yüzdeyle çoğu Vita kullanıcısının halihazırda bir Ps3’ü de var. Yani sistemin nasıl işlediğini görüyorsunuz.” diye de ekliyor Koller.

Ne zaman bir cihaz bundle’ı(paketi) hazırlasak bu görülmeğe değer oluyor, diyor. Ayrıca perakendecilerin “sürekli” böylesi bir hareketi istediklerinden de bahsetmiş.

Bir Playstation 3 ve Playstation Vita kesinlikle Wii U’dan(ki tek kutusundan da çift ekran deneyimi çıkıyor) daha fazla tutuyor. Ayrıca, Koller kaç PS3 sahibinin Vita’sının olduğundan bahsetmemiş. Sony ta Haziran’dan beri(ki bu zamanda sektörde tam 2.2 milyon cihaz var)düzgün satış rakamları yayınlamıyor.

Kaynak: EuroGamer

 • gQx

  Gülüp geçelim :) Ciddi ciddi söylemiş mi bunu ortada 2 kat fiyat fakat 0 oyun var bu dediklerini yapabilen. Zaten çok gerekli bir olay da değil. xbox, wii; sony daha ps1 oyunlarıyla uğraşsın fark atacaklar.

 • KaanO

  wii u 800 tl ps3+vita 1.600

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Wii U’nun yurtdışı fiyatıyla Vita’nın TR fiyatını karşılaştırmak adil mi sizce ?