Sony Yeni Vita Tarayıcısını Test Ediyor

Tarih Eki 24 2012 - 6:05pm - Skaty
1830

PS Vita’nın eleştiri okları büyük oranda internet tarayıcısı ile ilgili. Maalesef PS Vita’nın internet tarayıcısı günümüz mobil cihazlarına göre büyük eksiklikler barındırıyor ve performans bakımından da gerilerde kaldığı bilinen bir gerçek. Kullanıcılar Sony’nin tarayıcı için büyük bir güncelleme yapması gerektiği konusunda hem fikir, işte beklenen bu güncelleme yakında gerçekleşebilir.

Html5 destekli tarayıcıların geliştirilmekte olan beta sürümlerini test eden bir web sitesi, PlayStation Vita’ya ait yeni bir tarayıcı testlerini yayımladı. Web sitesinde Vita’nın şu anki tarayıcısı ile farklı bir sürümü karşılaştırılabiliyor.

Şu anki tarayıcı ile geliştirilmekte olan tarayıcı karşılaştırması.

Görüldüğü gibi geliştirilmekte olan tarayıcı html5 testinden 243 puan alırken, şu an kullandığımız tarayıcı sadece 58 puan alabilmiş. Web sitesinde henüz satışa sunulmamış Wii U’a ait tarayıcı testleri de bulunuyor, aşağıda Vita ve diğer konsolların karşılaştırmalı puanlarına göz atabilirsiniz.

Görünüşe göre yeni tarayıcı güncellemesi büyük geliştirmeleri beraberinde getirecek, peki video ve audio desteği sunacak mı ? Video izleme sitelerini kullanabilecek miyiz ? Bu önemli soruların cevaplarını öğrenmek için testin detaylarına bakıyoruz.

Tarayıcıdan video izlemek hayal mi ?

Test sonuçlarına baktığımızda beta sürümüm de maalesef ses ve video medyalarını desteklemeyeceğini öğreniyoruz. PS Vita tarayıcısı bu güncelleme ile video sitelerinden video izlemeye olanak sağlamayacak. Ancak büyük bir performans artışını beraberinde getireceğini, internet sitelerinde dolaşmanın daha hızlı ve kolay olacağını tahmine etmek zor değil.

Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor, tarayıcının LiveArea ekranına baktığımızda güncelleme kontrole edebileceğimiz bir panel olmadığını görüyoruz bu da güncellemenin yeni bir yazılım güncellemesiyle geleceğini bize gösteriyor. Belki de 2.0 güncellemesinin amiral gemisi bu yenilik olacak, bekleyip görelim. O zamana kadar tarayıcı ile ilişkilerinizi minimum stresle sürdürmeye çalışın :)

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Ukalajojuk06

  Bu haberi nie paylaştın bizi heyecanlandırdın biz bişi gelcek sandık sonuçta gene 0 yani

 • sanane lan adımdan

  haberi niye paylaştın bizde birşey var sandık heveslendik boşuna

 • KaslıJojuks

  boşu boşuna heveslendik bişey var sandık olmadı böyle

 • Jexyjojuk14

  hakketten ilk önce bi heyecandan kalktım sonra okudukca yavas yavas yerime oturdum

 • UMBUT

  Güzel haber , teşekkürler bilgilendirdiğin için. Benim dandik samsung bile youtube videoları oyantırdı. Yanarım yanarım buna yanarım :)

 • han

  video destegi gelse de internetten dizi/film izlesek sana ne zarari olur ey sony:)

 • Rwerwe

  video ve audio desteksiz iyi puan almış 

 • Magandalar18

  5 para etmez diyorduk 10 para etmez diyeceğiz artık.

 • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

  Ne hale gelir merak ediyorum.