Sony’nin Tek Gecelik İlişkisi

Tarih Mar 6 2013 - 2:37am - Skaty
1412
Güncelleme: 13 Temmuz 2013

Ken Levine attığı bir tweet ile yakın zamanda Sony ve 2K ile oyun için görüştüğünü söyledi. PS Vita'da Bishock için Ken Levine hala bir şeyler yapmaya çalışıyor.

ken levine ve sony

Hatırlarsınız E3 2011’de Sony PS Vita’nın tohumlarını atarken Ken Levine‘e de söz vermişti. Konferansı izleyenler mutlaka hatırlayacaktır, Ken Levine sahneye elinde Vita ile fırlamış, BioShock’un Vita’ya geliştirileceği müjdesini kem küm ederek vermişti. Bunun üzerinden 1 buçuk yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala oyunla ilgili bir haber alamadık.

Ken Levine, geçtiğimiz günlerde, gelen sorular üzerine konu hakkında bir takım bilgiler verdi. Levine, oyunun yapımına başlanmadığını ancak hala oyunu yapmak için istekli olduğunu ama birilerinin çekleri imzalamaya başlamadan yapabileceği bir şey olmadığını söylüyor ve devam ediyor “Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım, gerisi artık iş adamlarına kalmış. Bunun gerçekleşmesi için parmaklarımı çarpraz tutuyorum (şans için).” diyor.

Vita bioshock e3 duyurusu

…ııı evet, bu oyunu Vita’ya yapacağız.

Geliştirici bu kadar istekliyken Sony neyi bekliyor anlamak güç, üstelik oyunun duyurusunu da yaptırdı. Ken Levine röportaja bakın nasıl devam ediyor: “Vita’yı beğeniyorum, havalı bir platform. Ve PS4 içerikleri çıkmaya başladığında daha da havalı olacak.” Güzel bir oyundan daha güzel bir şey varsa, o da elinde güzel oyunu olan, istekli bir geliştiricidir. Halbüki Sony’nin “Vita’ya geliştirici bulmakta sıkıntı çekiyoruz” dediği zamanları dün gibi hatırlıyoruz.

Peki elinde ne sözleşme ne de bir çizim dahi yokken Sony bu duyuruyu neden bu kadar erken yaptırdı ? Ken’in konu hakkındaki önceki açıklamalarını hatırlayalım.

BioShock yaratıcısı geliştiricisi Ken Levine.

” Daha önce yaptığım duyurulara bakacak olursanız… örneğin Bioshock Infinite, oyunu tanıtmak için kocaman bir videomuz hazırdı ve neredeyse her şey şekillenmişti.”

Bioshock’un Vita’ya duyurulması farklı oldu. Sony yeni ürününü platforma sunuyordu ve geliştirme hangi aşamada olursa olsun insanlara Vita’yı destekleyeceklerini göstermeleri gerekiyordu.

İçtenlikle söylüyorum ki, Sony bizim için çok iyi bir partner.

Sadece profesyonel anlamda demiyorum, bireysel olarak da bize karşı çok iyiler. Sony benden bunu yapmamı istediğinde, normalde yapmadığım bir şey olmasına rağmen kabul ettim. Sahneye çıktığımda henüz hazır olmamış bir şeyi fazla abartmak da istemedim sadece “bunu yapacağız” demek istedim.”

Şimdi gelelim sorularımıza.

Sony, Ken Levine’i mi kullanıp attı ?
Yoksa kullanıcıları mı aldattı ?
Sony ne arıyor ne soruyor,
Acaba dün gece hangimizle yattı ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • cemal87

    :D tarihi bir yazi olmus admin :D

  • isim

    Sony bizi kazıkladı.Ps4’dede aynı şeyi yapacak. (Bkz.Psp)Okadar iyi grafikli oyunlar tanıtıldı ancak 2-3 yıl sonra o kalitedeki oyunlar gelmeye başladı.

  • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

    Harbiden tek gecelik bir ilişki oldu. Ellerinde bir Bioshock şansı varken bunu görmezden gelmemeleri Vita sahiplerine büyük saygısızlık. Eminim ki Bioshock, Vita’ya gelse çok büyük satış rakamlarına ulaşır.