Soul Sacrifice Giderek Daha da İlginçleşiyor

Tarih Eki 31 2012 - 8:06pm - Skaty
1330

PlayStation Vita‘ya özel olarak geliştirilen ve Monster Hunter açığını kapatacak olan Soul Sacrifice oyunu, gün geçtikçe daha da ilginçleşiyor. Ünlü Japon oyun dergisi Famitsu, bu ay ki sayısında oyuna dair yeni bilgiler paylaştı.

Soul Sacrifice’de büyü yapabilmek için bir şeyleri feda etmemiz gerektiğini biliyoruz, feda edeceğiniz şey ile büyünün büyüklüğü doğru orantılı ne kadar büyük büyü yapmak istiyorsanız o kadar önemli bir şey feda etmeniz gerekiyor. Güçlü büyüler yapabilmek için bazen kendi organlarınızı feda etmeniz beklenirken bazen de takım arkadaşlarınızı feda etmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Peki ya ölümden sonra ne olacak ? Hayalet ? Eğer istersen…

Oyunun yeni mekanikleri ölümden sonra form değiştirip devam etmenize olanak sağlıyor. Hayalet olarak saldırılarda bulunamayacağız ancak takım arkadaşlarımıza dokunarak onlara yardımcı olabileceğiz. Bu yardımcı rolde onlara şifa mı vereceğiz yoksa güç mü bu şu an için netlik kazanmadı.

Oyuna ait paylaşılan diğer detaylar:

 • Rol paylaşımı olacak (detay yok).
 • Farklı saldırı türleri: Neighboring attacks, long distance attacks, indirect magic, recovery magic, rescue, sacrifice, vb…
 • Oyunda verilen her karar oyuncunun levelini ve oyun stilini etkileyecek bu da oyundaki hikayenin farklı şekillerde ilerlemesine sebep olacak.
 • Büyücü tekliflerine göre oyuncuya yeni yetenekler eklenebilecek. Bu teklifler “mind’s eye” denilen özel bir biçimle görülebilecek ve bu şekilde yeni silahlar ve koruma zırhları da üretilebilecek.
 • “mind’s eye” aktif edildiğinde termal görüş devreye girecek ve düşmanların zayıf noktalarını bu şekilde görebileceğiz.
 • Ölürseniz size 3 seçenek sunulacak. Bunlar: ”Yardım için çağır”, ”Kurban ol”, ”Öl”.
Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

  Öldükten sonra takım arkadaşlarımıza yardım edebilmemiz güzel bir şey, multiplayer’ı canlandırıyor böyle ufak şeyler.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Eğer her şey dengeli olursa bu oyun çok uzun süreler canlı kalır, sunucuları çook uzun süre çalışır :)