Soul Sacrifice İçin Yeni Detaylar

Tarih May 9 2012 - 12:42pm - Skaty
1210

Bugün düzenlenen bir konferansta, PS Vita’ya özel olarak geliştirilmekte olan Soul Sacrifice için yeni detaylar paylaşıldı.

Oyunun adından da anlaşılabileceği gibi büyü yapabilmek için bir şeyleri kurban etmemiz gerekecek. Küçük büyüler için bir ağacı ya da taşı feda etmek yeterli olurken, büyük ve daha güçlü büyüleri yapabilmek için vücudumuzun önemli parçalarını kurban etmemiz bekleniyor. Evet kendi organlarımızı ! Örneğin mitolojik karakter isimleri taşıyan Gleipnir veya Gorgon  büyülerini yapabilmek için parmaklarımızdan birkaçını veya gözlerimizi kurban etmemiz gerekecek. Feda edilen organlar geri kazanılabilecek mi henüz bilinmiyor. Peki düşmanları öldürmek için neden kendi parçalarımızı kurban ediyoruz ? Bu da ana hikayenin önemli bir noktası. Oyundaki karakterimiz, acımasız bir büyücü tarafından yetiştirilen bir köle ve onun istekleri doğrultusunda hareket ediyor.

Oyunun ana objelerinden biri tanesi de kitap formuna girmiş bir iblis olacak. Bu kitap, büyücüler ve canavarlar arasında yapılan savaşların kaydını tutacak ve büyüler için kurban edilmesi gereken şeyleri teklif edecek. Bir nevi hizmet ettiğimiz büyücü ile bağlantı kurmamıza olanak sağlayacak.

Oyundaki bazı büyüler ve kurban edilmesi gerekenler:

 • Excalibur: Elinle omuriliğini çıkart ve onu kılıç olarak kullan.
 • Gorgon: Gözlerini feda et ve onları sihirli ışın olarak püskürt.
 • Gleipnir: Beş parmağını feda et ve genişleyen kemiğinle yumruk savur.
 • Gungnir: Kemik ve sinirlerini vücudundan ayır ve öyle saldır.
 • Salamander: Vücudundan bir parça yak ve düşmanını kızart.

Oyunda zaman zaman bizim gibi karakterlerle de savaşacağız. Ancak çok fazla büyü yaptıkları için kendi insan formlarını kaybetmiş şekilde karşımıza çıkacaklar. Bu da bizim gidişatımız hakkında bir ipucu sayılabilir.

Tek kişilik hikaye modunun yanı sıra 4 kişiye kadar da multiplayer desteği de olacak. Multiplayer odunda belki de arkadaşlarımızı da kurban etmemiz beklenecek. Oyunda özelleştirmeler de yapabileceğiz, farklı stillerdeki karakterlerden seçim yapılabilecek.

Geliştirici listesine baktığımızda Mega Man’ın yaratıcılarından Keiji Inafune‘un ismi dikkat çekiyor. Ayrıca oyunun müziklerini Final Fantasy 5 ve Residen Evil 5’den tanıdığımız Yasunori Mitsuda ve Wataru Hokoyama üstlenmiş.

Famitsu’nun bildirdiğine göre oyunun %50’si tamamlanmış ve bu yıl kış aylarında piyasaya çıkarılması planlanıyor.

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Risque

  Mükemmel duruyor.Alacaklarım listesinde…

 • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

  Omurilik olayından sonra koptum, nasıl bir şeydir bu? Oyun harika olacak ve kesinlikle oynarken  korkutacak.

 • Hamurcu

  Bu tarz oyunları hiç sevmem ama gerçekten çok merak ettim. Güzel olur inşallah..