Street Fighter X Tekken Çıkış Tarihi Netleşti

Tarih Tem 11 2012 - 8:44pm - Skaty
2102

Merkla beklenen PS Vita oyunu Street Fighter X Tekken‘in, yepyeni karakterleri ile birlikte 25 Ekim tarihinde satışa sunulacağı Capcom tarafından duyuruldu.

Oyunun Vita sürümünde toplamda 55 karakter bulunuyor. Konsol sürümleriyle kıyasladığımızda bu karakterlerden 5 tanesi PlayStation’a özel ve 12 tanesi de konsollardan önce Vita sürümüyle çıkış yapıyor. Konsollar ekstra 12 karaktere ücretli bir DLC ile sahip olabilecek. Ayrıca oyunun Vita sürümünde 38 adet olan temel karakterlere ait ekstra kostümler de bulunacak, SFxT’i ön sipariş verenler ise 12 ekstra karaktere daha kostüm indirme hakkı kazanacak.

PS3 ve PS Vita arasında cross-play multiplayer özellikleri de kullanılabilecek. Bu multiplayer özelliklerinde ön plana çıkan ise Scrabble Battle Mode.

Scrabble Battle Mod

Bu yeni mod, 4 oyuncunun aynı anda 4 farklı karakteri kontrol etmesine olanak sağlıyor. Takımlar 2’şer farklı karakteri kontrol ederken aynı zamanda tek bir hayat çizgisi ile mücadeleyi kazanmaya çalışacak. Capcom bu modun hem offline hem de online olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Vita Sürüme Özel Özellikler

  • Capcom, SFxT’nin PS Vita ile PS3 arasında cross-play desteği sunacağını doğruladı. Capcom bu özelliği “Cross Matching” olarak tanımlıyor. Böylelikle Vita sahipleri PS3 sahiplerine meydan okuyabilecek.
  • Vita versiyonuna özel “Battle Tap” özelliği bulunacak. Bu özellik, ekran dört köşesine kısayol tuş özelliği kazandıracak böylece oyunun zorlu hamleleri kolaylaştırılacak. Henüz açıklanmayan başka dokunmatik özellikler de bulunacak.
  • Online multiplayer desteği Wi-Fi bağlantısına ek olarak 3G bağlantısı ile de kullanılabilecek.
Özelleştirmelerden bir görünüm.
 
Çıkış tarihinin netleşmesiyle birlikte oyunun son kapak tasarımı da gün yüzüne çıkmış oldu.

Oyunun tanıtım videosu:

Oyunun çıkış tarihi, 12 dakikalık ”kısa” hikaye tanıtım videosu ile duyuruldu.

 

Street Fighter X Tekken ile gelen yeni karakterlere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • noname

    skaty sanırım psn plus tr psne gelmiş kontrol edebilrmisin