Super Monkey Ball

Tarih Eki 25 2012 - 2:51am - UMBUT
1254

Herkese Merhaba ;

Yine uçuk kaçık , ucube , korkunç , komik , deli dolu bir oyunla daha birlikteyiz. Bayram öncesi güzel bir ön inceleme hiç fena olmazdı. ( Orijinal , hiç mi hiç fena olmazdı  ) Şimdi de biraz Little Deviants benzeri oynanış tarzınaki bir oyuna zıplayalım bakalım bizi neler bekliyor !

SEGA ismini gördüğümde ilk başta içi çok rahatladı çünkü oyun dünyasına neler kattığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Her konsolda en iyi oyunlardan biri olan SONIC ve bir zamanlar Atari salonlarında oynadığım Sega Rally Race bunlardan birkaçı… Tabiki VIRTUA TENNIS 4 ‘ü de unutmamak gerek.
AiAi, MeeMee, GonGon and Baby  adındaki 4 maymunumuz ile belli bir platformda engelleri geçmeyi çalışıyoruz. Demo versiyon olduğundan detaylara girmeden sadece oynanabilirlikten bahsetmek istiyorum :
Ana Menü’de hemen karşımıza çıkan ekranda beginner seviyede bir bölüm geçmek için dokunmatik ekranla seçim yapıyoruz. Kontrolleri ister LEFT STICK , istersek de Vita’yı sağa sola oynatarak yapabiliyoruz. Ben ikinciyi tercih edenlerdenim. S şeklindeki ilk engelden zamanla yarışıp bölümü bitirmeye çalışırken diğer yandan da bonus muzları toplayarak puan kazanıyoruz. Bunun gibi bölümleri geçmeye devam ediyoruz.

Ana menüdeki 2. Seçenek ADVANCE seviye. Bu seviye de gerçekten el becerisini isteyen bir  seviye. Bölüm sonuna bzi ulaştıracak yollar dar ve uçurumlu olabiliyor.

Ana menüdeki 3. Seçenek EDIT . Bu bölümde bir fotoğraf çekiyoruz ve bölümümüzü oluşturuyoruz. Bir uyarı ile karşılaşıyoruz :  VITA’NIZI İKİ ELİNİZLE TUTUP SALLAYIN !  Maymun elindeki kutuyu bizim çabamızla sallıyor. ( Frobisher Says gibi oldu ) Çektiğim fotoğraf ile bir bölüm oluşuyor ve o bölümde yarışmaya devam ediyoruz.

4. seçenek LOVE MAZE : Sağ ve sol stickler ile ki maymunumuzu aynı anda engellerden geçireye çalışıyoruz. Burada senkronizasyon çok önemli .

5. seçenek : MONKEY BOWLING : Burada da el becerimizi kullanarak bowling oynuyoruz.

Oyunumuz bu şekilde. Beni sardı, zaman geçirmek için birebir .Demosunda bile saatlerimizi harcayabileceğimiz kadar bölüm olması da ayrı bir puan . Ayrıca yakında  satışa sunulacak olması da ayrı bir güzellik. En azından çok çabuk bir zamanda demosunu oynamak bize fikir verecektir.

Oyunun en tuhaf özelliği ise ESRB inceleme sitesinde ( Amerika Birleşik Devletleri ) herkes tarafından oynanması uygun olan “E” puanı almasının yanısıra Japonya sürümünde yer alan Yukie Kawamura adlı modelin ileriki bölümlerde vücudunu sergilediği bölümlerin olmaması.Bu durum Sega tarafından da onaylandı. Dikkat çekici bu olay ise Yukie Kawamura’nın bazı bonus bölümlerde açık saçık fotoğraflarının olması ve vücut hatlarının ve bazı kıvrımlarının ;)bölümde ilerledikçe daha da belirgin hale gelmesi…

Donanımsal özelliklerinden feragat ettiğimiz Super Monkey Ball: Banana Splitz diğer konsollardaki başarısını devam ettirmeye aday. Oynanabilir demosu güzel vakit geçirttirebilecek derecede kaliteli …Oyunun Wi-Fi ile multiplayer özelliğinin de olması gayet güzel.

Herkese iyi bayramlar…

  • Yzb

    Sırf O Kadın İçin Oyunu Alıcam :D