t@g Uygulaması Nihayet Gözüktü

Tarih Kas 19 2012 - 9:25pm - Skaty
1846

Mayıs ayında çıkması beklenen ancak çıkışını yapmadığı gibi ertelenme kararı hakkında ses seda duyamadığımız t@g uygulaması nihayet gözüktü. Sony uygulama için şanslı kullanıcılara erken erişim kodları gönderiyor, mallerinizi kontrol edin.

PS Vita’nın konum belirleme özelliklerini kullanan bu uygulama, arttırılmış gerçeklik teknolojisini de içine katarak sokak sanatı graffitiyi farklı bir boyuta taşıyor. Uygulama ile oluşturduğumuz graffitiler bir bölgeye yerleştiriliyor ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor.

Uygulama 3G Vita sahiplerine yönelik hazırlanmış gibi gözükse de, SkyHook konum belirleme yöntemi ile WiFi model Vita’larda da çalışacaktır. Tanıtıma aşağıdan ulaşabilirsiniz. 202mb boyutundaki uygulama ücretsiz olarak indirilebilecek.

Uygulamanın kodu bize ulaştı ancak sunucularıdaki bakım nedeniyle henüz uygulamayı deneyemedik, inceleme ve detaylı ekran görüntülerini daha sonra ekleyeceğiz. 

t@g ile Bağlanın

Eserlerinizi paylaşın ve diğer t@g kullanıcılarının eserlerini keşfedin

PS Vita uygulaması t@g, 3G’yi kullanarak graffiti eserlerinizi paylaşmanızı ve bölgenizdeki diğer t@g kullanıcılarının çalışmalarını keşfetmenizi sağlıyor.

Haritada GPS özelliğini kullanarak size yakın t@g’lere göz atın, ardından PS Vita’nızı kullanarak bunları bulun ve diğer insanların neler yarattığını görün. Keşfiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? t@g’i derecelendirin; daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsanız t@g’in üzerine yerleştirin ve bölgeyi ele geçirin.

Dünyanın eserleriniz hakkında ne düşündüğünü görmek istiyorsanız, liderlik tablolarına göz atın. Bölgenizde kaçıncı sırada olduğunuzu ve küresel ölçekte performansınızı görebilir, takip ettiğiniz diğer t@g kullanıcılarına karşı ne durumda olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Kazandığınız kredileri kullanarak t@g mağazasından yeni özellikler alın, daha iyi graffiti eserleri oluşturun ve liderlik tablolarında üst sıralara çıkın.

Facebook’ta oturum açın ve t@g başarılarınızı Facebook arkadaşlarınızla paylaşın. Yeni bir t@g oluşturduğunuzda ve kullandığınızda, etiket kazandığınızda veya seviye atladığınızda profiliniz otomatik güncellenir.

PlayStation Store’dan t@g’i indirin ve graffiti eserlerinizi dünyanın dört bir yanındaki insanlarla paylaşın.

 

t@g Oluşturma

Şaheserinizi nasıl mükemmelleştireceksiniz

PlayStation Vita uygulaması t@g, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız ve sanatsal şaheserlerinizi gittiğiniz her yere bırakmanız için ideal yolu sunuyor. Endişelenmeyin, binaları veya anıtları tahrif etmeyeceksiniz. PlayStation Vita’nın gücü sayesinde, graffiti eserleriniz sistemin dokunmatik ekranının artırılmış gerçeklik özellikleriyle hayat bulacak.

İşe başlamak için yaratma aracına girin. Burada t@g oluşturacak, düzenleyecek ve iyileştireceksiniz. Burada FX paleti, sprey, harf stilleri ve renkler gibi neredeyse sınırsız sayıda seçenek bulacaksınız. Ne oluşturacaksınız? Alevlerle bezeli, büyük harflerle yazılmış takma adınız mı? Şeker renkli, kabarık yazı stilinde ya da fosforlu boyadan iplerle çevrili şirin bir t@g mi? Olasılıklar sınırsız; daha fazla eser yarattıkça daha fazla kredi kazanabilir ve bu kredileri kullanarak t@g mağazasından ekstra yazı tipleri, efektler ve etiketler gibi harika özellikler satın alabilirsiniz.

Sihrinizi konuşturduktan sonra, t@g’inizi dilediğiniz yere yerleştirin ve eserinizi arka kameradan görün. Yeteneğinizi sergilemek istediğiniz yer bir başkası tarafından kapılmış mı? Sorun değil; t@g’inizi üzerine yerleştirin ve bölgeyi kendinizin yapın.

Diğer t@g kullanıcıları sizin eserlerinizi araştırıp inceleyebilir ve yeteneklerinizi derecelendirerek ne düşündüklerini ifade edebilir. Hatta sizin t@g’inizin üzerine t@g yerleştirebilirler; bu çekişmeyle kimin sokak sanatını konuşturarak t@g’i yeni seviyelere çıkarabileceğini görebilirsiniz.

 

t@g Oluşturmaya Başlayın

Sanat yeteneğinizi gittiğiniz her yerde açığa çıkarın

Dünyaya yaratıcılığınızla iz bırakmaya hazır mısınız? PlayStation Vita için özel olarak geliştirilen artırılmış gerçeklik graffiti uygulaması t@g ile tarzınızı her zaman, her yerde sergileyin.

Uygulamayı PlayStation Store’dan indirdikten sonra hızla profil oluşturun; profilinizi oluşturduktan sonra sanal t@g’lerinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz. Birçok farklı araç kullanarak t@g oluşturun, ardından dışarı çıkın ve benzersiz sanat eserlerinizle gerçek bir konumu ele geçirin.

PS Viita ve 3G’nin gücü sayesinde, dışarı çıktığınızda PS Vita’nızın arka kamerası vasıtasıyla sizin ve başkalarının çalışmalarınızı görebilirsiniz. t@g sadece duvarlar ve binalar için değil; sokak çalışmalarınızın merkezini oluşturduğu t@g alanı adı verilen bölgeleri kendinizin yapabilirsiniz.

Bir acemi olarak çıktığınız yolda, daha fazla t@g oluşturup yerleştirerek üst sıralara çıkacaksınız. İlerledikçe puan ve etiketlerin yanı sıra diğer t@g kullanıcılarının saygısını da kazanacaksınız. Yaratıcılığınızın sesini dinleyin ve takipçilerinizi etkilemek için yeni araçlar keşfedin.

PS Vita’nın artırılmış gerçeklik ve 3G özelliklerini kullanarak, t@g’lerinizi hayal gücünüzün sizi götürdüğü her yere ekleyin.

 

Uygulamanın metin tanıtımı için kaynak: tr.playstation.com

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da