Ubisoft, AC3: Liberation Satışlarından Memnun mu ?

Tarih Kas 17 2012 - 2:53pm - Skaty
1324

Ubisoft, PlayStation Vita için özel olarak geliştirdiği Assassin’s Creed 3: Liberation oyununu geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdü.

PS Vita’ya oyun geliştiren yapımcılar geleceğe yatırım yaparken beraberinde de büyük bir risk alıyorlar. Bunun bir sebebi var elbette, piyasadaki mevcut PS Vita sayısına baktığımızda bunu anlıyoruz. Tüm Vita sahipleri bu oyunu satın almış olsa dahi toplamda satış 2 milyon civarında olacaktır, bu fena bir rakam sayılmaz ama tarihe geçecek bir başarı da denemez. İşte böyle bir durumda Ubisoft, çok fazla kar etmekten ziyade mevcut geliştirme maliyetini geri almayı düşünmüştür sanıyorum.

Ubisoft’un Pazarlama ve Satış Şefi Geoffroy Sardin, konuya açıklık getirdi ve Aveline severlere güzel bir haber verdi.

An itibariyle, oyunun PlayStation Vita sürümünün getirdiği sonuçlardan oldukça memnunuz. 

 

Bunun yanında ayrıca Sardin, bir devam oyunu için geleceğe yönelik bir de ipucu da veriyor:

İlk kez oyunu farklı bir platformda farklı bir deneyimle sunduk, iki oyun arasında da bazı bağlantılar kurduk. Müşterilerimiz, Aveline’in Assassin’s Creed cephesinde daha fazla yer alabileceğini biliyor. Biz Vita’nın özelliklerini kullanarak farklı bir deneyimi yaşatmak istedik.

 

Pazarlama şefinin sözleri Liberation’un bir devam oyunu olabileceğine işaret ediyor, belki de Aveline Vita’da gösterdiği başarıyı ev konsollarına taşır bilemiyoruz.

 

*Siz oyundan memnun musunuz ve serinin devamı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • EkinYzb

  Muhteşem Bİr Oyun :)

 • Abdullah

  kesinlikle çok güzel bir oyun.

 • dinarirfan

  Oh cok sukur :)

 • Dr Aramas

  valla her iki ac 3 oyununu da aldım..hem ps3 hem de vita için..ve vita sürümü tek kelimeyle rezalet:seslendirmeler,görevlerin yavanlığı,saçma sapan ortamlar,tek tip müzik..oyun çok kötü arkadaşlar.ubisoft bize ”çakma” bir assassins creed deneyimi sunuyor..hani bi ara street fighter 2 oyununu nes’te ve sega genesis’te oynadığımız konusunda kendimizi kandırmamız gibi..şunu anladım:el konsolunda AC deneyimi olmuyor..elimiz ps3 ve x box 360’a mahkum…

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Bir oyunu değerlendirirken hep bu hataya düşüyoruz. Şimdi bu pazar taşınabilir oyun arayanların pazarı, şöyle düşünelim. Diyelim bir kişi taşınabilir bir cihazda assassin’s creed ya da benzeri bir oyun oynamak istiyor. Piyasadaki akıllı telefonları ve el konsollarını araştırıyor. Bulduğu sonuçlar arasında en kalitelisini seçecek. Bu durumda sizce bu oyun için bir alternatif var mı ? Eğer varsa eleştirmekte haklısınız, yoksa da yapılan karşılaştırmadaki hatayı anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bir satıcı olduğunuzu düşünün, bir müşteri size gelip, ”ben yolculukta oynayabileceğim şu türde bir oyun arıyorum” dese, siz de PS3 alın bu cihazda oyunlar çok daha güzel deseniz çok saçma olmaz mı ?

  • Aa

   ps vita ilk defa sizlere ps3 ve xbox için çıkan oyunları otobüste giderken oynama fırsatı sunuyor.Şimdi el kadar cihazla ps3 birebir aynı olurmu? tabiki olmaz… Ses kalitesi grafikleri oynanabilirlik vs.. gibi etkenleri elimizde taşınabilir cihaz olduğunu hatırlayarak eleştirelim.Al bakalım ps3ünü otobüste durakları gösteren tvye bağla :D yada ps vitanın şarjıyla o xboxınız kaç saniye çalışır bir düşünün??? MK9 SFxT ve bir kaç oyunu daha otobüste ev iş giderken rahatlıkla ve keyifle oynuyorum Ne grafiklri gözüme batıyor nede şarjı çabuk bitiyor… Fakat anladığım şu ki taşınabilir bir cihaza ihtiyacı olmadığı halde evde pc’si ps3’ü olan kişiler bunu almış ve evde ps3lerinin yanında oynuyorlar..Doğal olarak ortaya böyle saçma sapan eleştiriler çıkıyor..AC prof. eleştirmenler gayet mantıklı ve başarılı geçer notlar almış..Buda zaten Ubinin başarılı bir iş çıkardığını gösteriyor.. bende sen oyunla birlikte vitanıda sat kafan rahat etsin :D

 • Dr Aramas

  ha  bu arada ps 3’te AC 3 oyununu oynayın, o zaman kendiniz anlayacaksınız..ben öyle yaptım ve vita sürümünü hemen satışa koydum;daha oyunu bitirmeden…

 • Dr Aramas

  yahu tamam.ps3’ün gücünde değil vita kabul..ama bir oyun bu kadar mı adının arkasında kötü bir hale getirilir!!!street fighter x tekken,need for speed,fifa football,little big planet,rayman,ultimate marvel vs capcom gibi kalteli yapımlar da var…uncharted’in bütün oyunlarını ps 3’te oynadım..ama vita versiyonunu da harikulade buldum..ben ps 3 kalitesinde olsun demiyorum ama tıpkı call of duty de olduğu gibi marka oyunların bu maskara hale getirilmesi çok can sıkıcı durum..oyun firmaları vita’yı ikincil platform olarak görüyorlar..esas güçleri ps 3 ve xbox 360 üzerine yoğunlaştırılmış durumda..vita sadece geçiştirilen oyunlar pazarı haline geldi maalesef!!!