Ubisoft: “Vita’ya Başarısız Demek İçin Henüz Çok Erken”

Tarih Haz 14 2012 - 1:02am - Skaty
832

Oldukça zor bir çıkış dönemi geçiren Playstation Vita, daha şimdiden atası PSP gibi’dışlanmış’ izlenimi vermeye başladı. Her ne kadar bazı firmalar ufaktan yönelse de,Vita’da oyun sıkıntısı olduğu bir gerçek. Vita’ya özel bir Assassin’s Creed oyunu çıkarmayı planlayan Ubisoft da, Vita’ya şimdiden ‘başarısız’ damgasını vurmak istemiyor.

Vita ile ilgili IGN’e konuşan Tony Key, “Vita gerçekten diğer platformlarda göremeyeceğiniz hoş sistemlere sahip. Ve bize göre Assassin’s Creed, tam bu sistemleri kullanmalık bir oyun.” sözünü söyledi. Konuşmasının devamında Key, “Vita’ya ‘başarısız’ veya ‘başarılı olamaz’ demek için daha çok erken. Yenilikler getiren bir donanım görmek hepimiz için çok iyi bir gelişme. Elimizden geldiğince destek vermeye çalışacağız.” açıklamasını yaptı.

Röportajda Tony Key, Vita’ya yönelen tek firma olmadıklarına işaret ederek, “Assassin’s Creed 3: Liberation, bu tatil sezonunda çıkacak tek Vita oyunu değil. Bunu görmek güzel. Açıkça söylemek gerekirse Black Ops: Declassified gibi Vita’ya özel yapımlar görmek bizi de sevindirdi. Böylelikle oyuncuların ilgisi Vita’ya yönelecektir diye düşünüyorum.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

 

Kaynak: BSC (Samet Konuksal)

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Hiperonur

    ya vita icin hic mi iyi bisey yok kazik mi yedik vita alarak yaaa oyunlar cikcak oyun sikintisi olmaz ama oyunn kalitesi ne olcak ps 3 denn daha fazla ram var ve ev konsolu ps3 l knsolu ps vita  ps vita nin ozellikleri ps 3 kadar ama vitaya ps 3 kadar kaliteli oyun cikmiyo neden ? el konsolu ve ev konsolu arasindaki faark ne ??

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

      PS3’de ilk zamanlarında böyleydi, hatta daha az oyunla çıkış yaptı. Zamanla gelişti her şey. PS Vita’ya da çok kaliteli oyunlar gelecektir sadece biraz daha zaman geçmesi gerekiyor aynı PS3’de olduğu gibi.