Vita, 3DS’in Hiç Bu Kadar Gerisinde Kalmamıştı

Tarih Kas 15 2012 - 8:52pm - Skaty
1221

PS Vita, Nintendo 3DS karşısında (özellikle Japonya’da) çıktığı günden beri zor zamanlar yaşıyor, Vita bir türlü yüz güldüren satış rakamlarına ulaşamıyor. Satış rakamlarını dönem dönem sizlerle paylaşıyorduk ancak bu kez yayımlanan satış rakamları daha önce görüşmemiş cinsten.

Geçtiğimiz hafta PS Vita Japonya’da sadece 4,021 adet satılmış, bu rakam Vita’nın haftalık 6,000’lik ortalamasının da altında. Ve Vita böylece yine kendisine ait “en düşük satış rakamı” rekorunu kırmış oldu. 3DS’e baktığımızda aynı hafta 186,000’lik satış rakamı ile Vita’dan 47 kat daha fazla sattığını görüyoruz. 3DS satışlarındaki ateşleyici ise  Animal Crossing: New Leaf oyunu, bu oyun aynı zamanda 721,786 kopya satmış, harika bir rakam.

Yiğidi öldür hakkını yeme. Vita’nın 3DS’i geçtiği haftalar da olmuştu (aslında sadece 1 hafta). Önemli oyunların çıkışıyla birlikte Vita satışlarının artabileceğini hatırlıyor ve yeni oyunlarla bu artışın devam etmesini umit ediyoruz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Cybercider

  japonya bence kriter değil. nintendo ile PSvita arasında dağ kadar far var. Ama japonlar ilginç insanlar :D Vitanın tek derdi bölge sınırlamaları ve oyunların pahalı olması eğer yazılım kırılırsa psvita satışları patlama yapar en azından türkiyede :D

 • ulgen

  alttaki  arkadas    dogru soyluyor….  daha  oncede   velirtmistim  japonlar  nintendo  sever…psvita    burda   sureunuyor…   ama  avrupada   ii..  sorunlardan  biride  plus  uyelik sorunu..avrupa  psn  de    yiginla   full surum  oyun  hediye,japonyada  fin  tarihinde  kalma oyunlar  oda  2  tane…..ama  psvita  psn  aktive  olduktan sonra   belki bir cok  sey degisir..ozelikle  yeni yazilimla

 • Magandalar18

  Ps vitaya Android Gelsin ozaman belki geçer.

 • wii u

  3DS daha eğlenceli bir cihaz.Vitadada okdar çok oyun olsaydı daha iyi olurdu.

 • Jetix1997

  vita 3ds i nfs most wanted assassin’s creed street fighter gibi oyunların çıktığı dönemlerde geçemiyorsa vita yı kötü satış günleri bekliyor diyebilirim.

 • Mamibozo

  ps vita için gta çikmasi lazim veya benzer bir oyun yoksa vita böyle devam eder.

 • Jetix1997

  evet gta veya mafia II tarzı bi oyun çıksa artar satışlar