Vita İçin Gran Turismo Hazırlık Aşamasında Olabilir

Tarih Şub 24 2013 - 10:36pm - Skaty
1042

psvita gran turismo

PS Vita sahiplerinin dört gözle beklediği, PS Vita sahibi olmayanların ise “çıksa kesin Vita alırım” dediği oyun Gran Turismo için ipuçları toplamaya devam ediyoruz.

Daha önce Yamauchi-San’ın “gizli bilgi” dediği Vita Gran Turismo projesi hazırlık aşamasında olabilir. Son olarak Sony Dünya Stüdyoları Başkanı Shuhei Yoshida, dolaylı olarak da olsa konuyla ilgili bilgi verdi.

Yoshida, Gran Turismo geliştirici ekibi Polyphony Digital‘in, PS Vita ve PS4’ün geliştirilme aşamalarına dahil olduğunu söylüyor. Bu da her iki konsolun da donanım ve yazılımı geliştirilirken, bu oyunun çıkacağı var sayılmış ve ona göre tasarımlar düşünüldüğü anlamına geliyor. Zaten hatırlarsınız neredeyse 8 ay kadar önce Sony, müşteri memnuniyeti anketinde Vita sahipleri için “Gran Turismo ile ilgilenir misiniz ?” diye sormuştu. Oyun Vita ve PS4 arasında etkileşim kuracak şekilde geliştiriliyor olabilir. Hatırlayın PSP’yi oyun için araç aynası olarak kullanabiliyorduk. Bu Vita ile çok daha ileriye götürülebilir.

Elbette Gran Turismo gibi büyük sükse sahibi bir oyunun Sony’nin son konsollarına çıkmaması düşünülemez, belirsiz olan tek şey zaman. Ve de öyle görünüyor ki zamanın yarısını geri bırakmış olabiliriz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

  Etkileşim olarak kullanılırsa güzel olur ama Vita’da hiçbir Gran Turismo görmeden de bunu yaparlarsa saçma olur. “Size oyunun tamamı yok alın PS4 ile kullanın” tarzı, üvey evlat muamelesi vs. Çok erken tabi bu yorumlar için.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Katılıyorum, Vita’ya özel bir GT mutlaka hazırlanmalı, Dust 514 benzeri bir şeyler yapılırsa Vita taşınabilir konsol olmaktan çıkıp PS4’ün bir kontrolcüsü yani evcil hayvanı haline gelir.

 • han

  cikarsa; vita’mi acmam icin bir bahaneye sahip olurum.