Vita İçin Yeni Ritim Oyunu, Orgarhythm (Video Eklendi)

Tarih Mar 28 2012 - 9:25pm - Skaty
1292

Efsane klasiklerden Shenmue, Space Channel ve Meteos 5‘in yaratıcısı Tak Hirai, 2010 yılında kendi kurduğu stüdyosunda (Neilo) farklı yapımlar üzerinde çalışıyor. İlk olarak PS Vita için geliştirildiğini öğrendiğimiz, strateji tabanlı ritim oyunu Orgarhythm’in, Acquire tarafından bu yıl yaz aylarında piyasaya sürüleceğini öğreniyoruz. Acquire’in adını en son Sumioni ile duymuştuk.

Oyun ritim türünün özelliklerini strateji tabanlı bir sistemde birleştirecek. Kulağa oldukça farklı geliyor. Yapımcılar da, oyunun duyurusunu sırasında çok açıklayıcı bilgiler veremediklerini farketmiş olacaklar ki, duyurunun hemen ardından birkaç ekran görüntüsü paylaştılar (aşağıda). Oyun stratejik öğeler barındırır da multiplayer mod olmaz mı ? Oyunda hem co-op hem de online modlar bulunacak.

Yayımlanan ekran görüntüleri ile birlikte oyuna dair yeni bilgiler de paylaşıldı. Oyunda 3 farklı topluluğu kontrol edip, onları yöneteceğiz ve düşmanları alt etmeye çalışacağız. Bu topluluklar; ateş, su ve toprak insanları olarak adlandırılmış. Bu gruplarla 100’den fazla beceri kullanabileceğiz, bu becerilerin neler olduğu henüz açıklanmadı. Oyunun merak uyandıran başka bir yanı da Etkilenme Haritası ve Isı Haritası öğeleri. Bu haritalar, düşmanınızın davranışlarını analiz edip size bilgi verecek ve bir sonraki saldırınızı planlarken size ipucu sağlayacak.  Oyunun fiyatı ¥3,990 olarak duyuruldu.

Oyun görsel açıdan beni bir beklentiye sürüklemedi ancak, strateji ve ritim öğelerini birlikte nasıl kullandıkları merakımı uyandırıyor. Umarım yaratıcı fikirler görürüz.

[nggallery id=8]

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da