Vita, Japonya’da Wii U’yu Geride Bıraktı

Tarih Şub 28 2013 - 1:57pm - Skaty
940

ps vita satış

Çıkışından bu yana Japonya satış rakamları eleştirilen PS Vita, görünüşe göre bu kervanda yalnız değil. Vita satışları geçmiş haftalara göre çok yüksek seyretmese de, Wii U’nun önünde olmayı başardı.

Japon istatistik kuruluşu Media Create’nin verilerine göre 18-24 Şubat tarihleri arasında 11,456 adet PlayStation Vita satış gerçekleştirildi. Aynı tarihte satışı gerçekleşen Wii U sayısı ise 9633‘de kaldı. Bu satış rakamlarına henüz Japonya’da uygulanan PS Vita indiriminin etkisi yansımadı, önümüzdeki haftanın verilerinde  Vita satışları çok daha yüksek olacaktır. 3DS’in satışları ise beklendiği gibi yüksek seyretmeye devam ediyor, konsol aynı tarihlerde 74,729 adet satarak listenin zirvesinde kalmaya devam etti.

Wii U gerek çıkış oyunları bakımından gerekse de sonra duyurulan oyunlar bakımından karşılaştırıldığında PS Vita’dan daha kötü bir tablo çizdiği görülüyor. Aynı hafta verilerine bakıldığında Wii U’nun Vita’dan daha az yazılım sattığı da ortada. Böyle devam ederse Vita için yazılan kötü senaryolar yerini Wii U’ya bırakacak gibi gözüküyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • f

    Bu bir süreç medya işin doğrusunu bilsede sırf yazmaya bişeyler olsun diye piyasada yeni ürünleri saçma sapan karalıyor işte wii uda psvitada ilerleyen zamanda daha iyi rakamlara ulaşıcak

  • gQx

    wii u zor gibi… o platforma oyun yapmak çok zaman ve para isteyen bir iş diyordu yapımcılar daha wii u’ya hazır değil insanoğlu :) Vita’dan umudumu kesmedim ps4 çıkınca değerlenecek mi köşeye mi atılacak vita göreceğiz.