“Vita Kullanıcıları En İyisi”

Tarih Nis 15 2014 - 11:01am - Skaty
1918
drinkbox-studio

Guacamelee’den Calaca karakteri.

Başlıktaki sözlerin sahibi Guacamelee ve Mutant Blobs Attack‘dan hatırlayacağınız DrinkBox Stüdyosuna ait. Drinkbox’dan Chris McQuinn GI ile yaptığı röportajda Vita ve kullanıcıları ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Chris McQuinn:

Dürüstçe söylüyorum; Vita kullanıcıları en iyisi. İnsanlar Vita’yı acımasızca eleştiriyor, bence Vita’yı tam olarak anlamış değiller. İş perspektifinden baktığımda Vita kullanıcıları oyun satın alma konusunda inanılmaz bir konumdalar, bu sistem ve kullanıcıları gerçekten harika.

Eleştiriler genellikler 3DS’in satış rakamları ile karşılaştırılarak yapılıyor, sadece bu açıdan bakmak baştan kaybettirir. Vita’nın kullanıcıları oyun satın alma konusunda çok daha ilerideler ve yapımcılar için bu çok önemli. Guacamelee’nin satışlarına baktığımda Vita’nın PS3’ün çok az gerisinde kaldığını görüyorum, piyasadaki PS3 sayısını düşündüğümüzde Vita’da satın alma oranı inanılmaz.

 

Bir oyun yapımcısı Vita kullanıcılarını böyle yorumluyor. Siz ne düşünüyorsunuz ? Oyun satın alma konusunda Vita’da ne kadar aktifsiniz ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • fatihsar

  bence gayet normal iyi oyunlar çıktığı zaman hemen alıyoruz ama önemli olan oyun çıkması misal fm 2014 çıktı ilk gece storede girdiği gibi aldım

 • kemal

  vita kullanıcıları iyi de değerleri biliniyor mu ? sony elle tutulur kaç tane oyun çıkardı vita için ? alternatiflere bakıyoruz ps vita da angry birds gibi bir oyunu oynamanın bedeli bile 60 lira (en son ps store’da gördüğüm fiyat oydu birileri fırlayıp 60 değil 59 gibisinden cevaplar vermesin.) bu kabul edilebilir birşey değil.

  • Ozgur

   cok haklısın Angry Birds gibi basit oyunlar uçuk alınmaz.!!!