VOLUME 05.01.2016 İtibariyle PSN’de…

Tarih Oca 5 2016 - 3:15am - UMBUT
4339

HErkese MErhaba;

“Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı,
Bitsin artık bu hasret; buluşalım gayri!” 

sözleriyle Sezen Aksu’dan alıntı yaptığım bu şarkı ile uzun bir aradan sonra sizlerle buluşmak çok güzel. Yepyeni umut ve heyecan dolu, dopdolu bir yıla ve dopdolu PSN’e kavuşmak umuduyla yeni yılın yeni haberini vermek beni 4 yıl öncesine götürdü. 2012’nin Şubat ayında bir Uncharted yazısı ile başlamış ve 60 kadar yazı ile sizlerle beraber olmuştum. 1 yıllık bir tembelliğin ardından bu sefer hızlı bir giriş yapalım ve öyle de gitsin diyelim.

PS4 versiyonu Ağustos ayında piyasaya çıkan fakat PS Vita versiyonu için ertelemeye giden Mike Bithell sonunda Volume’ü PSN’ye çıkarma kararını aldı. 5 Ocak yani yarın çıkması hedeflenen oyun bir David Housden imzalı. Kendine göre çakma gitarist/futbolcu ama yazar olan David’i TOMAS WAS ALONE’dan da hatırlayacaksınızdır.

Oyun gizlilik ile bölüm geçmeye dayalı bir sistem motoruna dayalı oynanıyor. Üsten görünümlü oyun ilk bakışta bende 98’in PC devi Commandos ve 2000’li yıllarda efsaneleşen Hitman’i anımsattı. Metal Gear Solid’den bir hayli etkilenen oyunda gizlenmeye dayalı 100den fazla bölümü bitirmeye uğraşıyoruz. Oyunda görüş açısı mükemmel olan askerlerden ve koku ve iz sürme yeteneği gelişmiş köpeklerden mümkün olduğunca az iz bırakarak kaçmaya çalışıyoruz. Bıraktığımız ayak izleri, çıkardığımız sesler de bizi ele verebilen diğer negatif etkiler…

Oyun tek kullanıcı oyuncu destekli SINGLE PLAYER’dan oluşmakta olup bunun yanında kendi bölümümüzü yapabilme olanağı veren CUSTOM LEVEL özelliği olması da oyunu çekici hale getiriyor.

Oyunun geliştiricilerinden JUST ADD WATER , hani daha önce de ODDWORLD gibi muazzam bir oyunu yapan AZCIKIN SU EKLE VE DEVAM ET şirketini de hesaba katmamız gerektiğini düşünüyor  ve yarın için size download’da iyi şanslar diliyorum :)