Yeni Oyun Duyuruları: CounterSpy, Hohokum, Doki-Doki

Tarih May 8 2013 - 4:13am - Skaty
1655

Resmi büyütmek için tıklayabilirsiniz.

Sony’nin bu hafta yeni oyunlar duyuracağını biliyorduk. Duyurulardan birkaçı yapıldı, işte yeni “ilgi çekici” ve bir o kadar “eğlenceli” gözüken oyunlar.

CounterSpy

İlk olarak Dynamighty stüdyosu PS Vita ve PS3 için CounterSpy oyununu geliştirdiklerini duyurdu. Bu oyun soğuk savaş dönemindeki casusluk faaliyetlerini ve psikolojik savaşları konu ediniyor. Counter Ekibi, iki süper gücün (ABD-Rusya) planlarını sabote etmeye ya da var olan sabote planlarını önlemeye çalışıyor. İki tarafın da kitle imha silahları var ve ajanlar roketlerin fırlatılmasını önlemekle görevli. Yapımcı bond filmlerinden çokça etkinlendiklerini söylüyor.

 

Oyunun çok özel bir sosyal yapısının olacağı, artık klasikleşmiş puanlama tablosundan ziyade daha yeni bir şey olacağı söyleniyor ama ekip bunu daha sonra açıklayacakmış. Cross Play‘de ise PS3 ve Vita’nın yanı sıra oyun akıllı telefonda da oynamaya devam edilebilecekmiş, bunun nasıl olacağı da henüz netlik kazanmış değil, büyük ihtimalle oyun iOS ya da Anrdoid platformuna da duyurulacak ve Cross-Buy programına dahil edilecek.

Hohokum

Duyurusu yapılan diğer oyun Sony’nin efsanevi Santa Monica Stüdyosundan geliyor ve PS3, PS4 ve PS Vita platformlarına hazırlanıyor.

 

Detaylarının E3’de paylaşılacağı Hohokum, ilk bakışta LocoRoco’yu andırmıyor değil.

Doki-Doki Universe

PS4, PS3 ve PS Vita üçlüsü için hazırlanan başka bir PlayStation özel oyun Doki-Doki Universe. Bu oyunda ise galaksiler arası seyahat eden uzaylı bir karakter konu ediliyor, oyunun türü de biraz ilginç “RPG/Simulation/Interactive Story Game”. Uzaylı yaratık farklı gezegendeki canlıları ziyaret edecek ve onlarla iletişime geçip topladığı bilgi ve eşyalarla bulmacaları çözmeye çalışacak.

 

Doki-Doki ücretsiz bir oyun olarak piyasaya çıkacak ancak oyunun hikaye modu DLC olarak satın alınabilecek.

 

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Armter

  hic cikarmasaydiniz daha iyiydi

 • egin

  Hokokum çok iyi görünüyor.

 • qwerty

  Arkadaş ne platform manyağıymış Sony.5 sene böyle gider Vita ölecekken başlarlar oyun çıkarmaya.

 • Kazuma

  Oyun cesitliligi olmasi guzek konsolun her kesime hitap etmesi konsolun satislari icin baska bi nedeni yok.Asil biz gibi oyuncular icin tabi beklenilen oyun degil bi uncharted ,god of war veya gta5 gibi gibi turde hikayesi oynanisi harika oyunlar bekliyoruz bunlar bence para tuzagindan baska bisi degil :D