Yoshida: “Vita’ya Daha Çok Zaman Ayırmalıydık.”

Tarih Haz 22 2012 - 10:30pm - Skaty
1052

Vita çıkmadan hemen önce Sony Worldwide Studios patronu Shuhei Yoshida’nın söyledikleri hala kulaklarımızda. Geçmişte “Vita, PSP gibi dışlanmayacak” diyen Yoshida, Vita adına bir itirafta bulundu. İtirafın odak noktası, Sony’nin E3 sunumu oldu.

Develop’a konuşan Yoshida, “Evet şu an ortalıkta fazla konuşulan PS Vita oyunu yok. Geçmişe dönecek olursak eğer, PS Vita’ya ve oyunlarına daha çok zaman harcamalıydık, projeler hakkında daha çok sunumlar yapmalıydık.” açıklamalarını yaptı.

Sony’nin E3 sunumuna da değinen Shuhei Yoshida, “Bizle beraber E3’e PS Vita’dan oynanabilir olarak 25 adet oyun taşıdık. Bunlardan bazıları üst düzey yapım ve beni de heyecanlandırıyor. Fakat bunları tanıtmak için daha fazla süre ayırmamız gerekirdi. Gerçi bu seneki E3 sunumumuzu bilerek kısa tuttuk çünkü geçmişte uzun sunumlarla adımız çıkmıştı.” sözlerini ekledi.

Son olarak Sony’nin yetkili ismi, “Kısa ama öz tanıtım açısından bir şeyler başarabildiğimizi düşünüyorum. Fakat Vita adına daha fazla şeyler bekleyen insanları tatmin edemediğimizi itiraf etmem gerek.” sözleriyle birlikte özür şeklinde bir itirafta bulundu.

Kaynak: BSC

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Danny B

  umarım sadece özürle kalmaz :)

 • gQx

  Hep duymak istediklerimizi söylüyor bu adam ama bir faaliyet göremedik günü kurtarırlar ancak böyle konuşmalarla. vitayı attık köşeye haftalardır elimize almıyoruz psp’den çok da farklı değil şu sıralar.

 • Burakclk88

  bence Sony bu olaydan sonra yeni bir ps vita modeli çıkrtabilir

 • Cordialrule

  adamın derdi yeterince oyun ve tanıtım olmadığından ne alaka yeni bir ps vita modeli.. Adam dürüstçe söylemiş işte yeterince oyun cıkartamadık ve tanıtım yapamadık bundan ibaret durum..